סט שלוש מדליות כסף מסדרת סט שלוש מדליות כסף מסדרת סט שלוש מדליות כסף מסדרת סט שלוש מדליות כסף מסדרת סט שלוש מדליות כסף מסדרת

מדליה רשמית, תשע"ב 2012
שנייה בסידרה "פסיפסים עתיקים בארץ ישראל"

פסיפס "דויד מנגן"

החברה הישראלית למדליות ולמטבעות לקחה על עצמה, להנציח על גבי סידרה של מדליות אמנותיות צבעוניות מזהב ומכסף, שמונה פסיפסים עתיקים נבחרים. אנו גאים להציג את הסדרה החדשה של המדליות, הראשונות מסוגן בעולם שנושאות פסיפסים יוצאי דופן ביופיים, שנתגלו בארץ ישראל. הפסיפסים נבחרו תוך התייעצות מקצועית עם רשות העתיקות והועתקו על גבי מדליות מרהיבות עם צבע וטקסטורה בטכניקה חדשנית.

פני המדליה:
 קטע מרצפת פסיפס מבית כנסת מהמאה השישית לסה"נ, שנתגלה על חוף ימה של עזה, דרומית לנמל של ימינו. כיתוב "דויד מנגן, עזה" בעברית, "David with Harp, Gaza" באנגלית.
 
גב המדליה:
 כיתוב "פסיפסים עתיקים בארץ ישראל" בעברית ובאנגלית, טוהר המתכת ומשקלה, לוגו ההולילנד מינט (הלוגו הבינלאומי של החברה הישראלית למדליות ולמטבעות)


פסיפס "מנורה"

מעון – כיום חרבת אל-מעין, הייתה עיר בחבל הבשור כ- 20 ק"מ מדרום-מערב לעזה, וכחצי ק"מ דרומית-מערבית לקיבוץ נירים כיום. עיר זו התפתחה במאה הרביעית לסה"נ, בתקופת השלטון הביזנטי, ובה הוקמה אחוזה קיסרית בשם "מנואיס". בתקופה זו, המוכרת בתולדות ארץ ישראל כתקופת המשנה והתלמוד, החלה
ככל הנראה, להתבסס ביישוב קהילה יהודית שהגיעה לשיא פריחתה במאה השישית.

פני המדליה:
 קטע מרצפת פסיפס מבית כנסת מהמאה השישית לסה"נ במעון נירים, כ-20 ק"מ מדרום-מערב לעזה. במרכז, מנורה בעלת שבעה קנים, ששלוש רגליה צורתן כרגלי אריה. בראש המנורה דולקים שבעה נרות שמן.
 
גב המדליה:
 כיתוב "פסיפסים עתיקים בארץ ישראל" בעברית ובאנגלית, טוהר המתכת ומשקלה, לוגו ההולילנד מינט (הלוגו הבינלאומי של החברה הישראלית למדליות ולמטבעות).


פסיפס ''רימונים''

בתחומי המועצה האזורית אשכול. קרן קימת לישראל מחזיקה כיום באתר, ובשנת 2009 הכשירה אותו לביקורים.
עיקר קיומו של היישוב מאז המאה ה-4 לספה"נ – ראשית התקופה הביזנטית, אז נקרא שמו מנואיס. חשיבותו האסטרטגית הייתה במיקומו על קו 'לימס פלסטינה' (חגורת הביטחון ומערך ההגנה הרומי לאורך הגבול הדרומי). במשך התקופה הביזנטית הלכה ושגשגה במקום קהילה יהודית, שהגיעה לשיא פריחתה במאה ה-6 ודעכה במאה ה-8, בתקופה המוסלמית הראשונה.

פני המדליה:
 קטע מרצפת פסיפס מבית כנסת מהמאה השישית לסה"נ, שנתגלה על חוף ימה של עזה, דרומית לנמל של ימינו. המתארת ​​את הסל של צמחים עם רימונים, ורמוז שהביכורים שהובאו לבית המקדש בירושלים החל מחג ​​השבועות.

גב המדליה:

 כיתוב "פסיפסים עתיקים בארץ ישראל" בעברית ובאנגלית, טוהר המתכת ומשקלה, לוגו ההולילנד מינט (הלוגו הבינלאומי של החברה הישראלית למדליות ולמטבעות).

היקף:  חלק עם ציון מס' סידורי

עיצוב: מאיר אשל

כסף טהור
מס' קטלוגי שנת הנפקה מתכת  קוטר במ"מ משקל בגרם כמות
71870390 2012 כסף טהור 38.7 3x31.1  

 

 

accessibility

/?section=453 אנא המתן 44562 /?section=500 מספר כסף וירטולי יכול להכיל מספרים בלבד קופון פג תוקף או לא תקין קופון נוצל במלואו קוד קופון לא חוקי קופון זה דורש עגלה בשווי גבוה יותר = שדות חובה הקופון נמצא מוודא סכומים