קבר רחל - מדלית ארד 59 מקבר רחל - מדלית ארד 59 מ
קבר רחל אמנו, מהמקומות המקודשים ביותר במסורת ישראל, נמצא במרומי הרי-יהודה ועל אם הדרך המוליכה מירושלים לבית-לחם. בתורה מסופר "ותמת רחל ותיקבר בדרך אפרתה היא בית-לחם" (בראשית ל"ה, י"ט). ומדוע החליט יעקב לקבור את רחל על אם הדרך? – מכיוון שצפה יעקב אבינו, שהגלויות עתידות לעבור שם, לפיכך קברה שם, כדי שתהה מבקשת עליהם רחמים.
בשנת 1841 השיג משה מונטיפיורי רישיון מהתורכים לשפץ את הקבר ולבנות חדר נוסף. לאחר השואה התקינה הרבנות הראשית נר תמיד לעילוי נשמת קדושי השואה.
קבר רחל נתקדש בישראל ובתפוצות ונקשרו בו מנהגים רבים מתוך אמונה בכוח האפר שנאסף סביב לקבר ומעצם המגע במצבה עצמה. צורתו של הקבר משמשת כסמל על קמעות, ספרים עתיקים, בולים ומטבעות.

תאור המדליה

פני המדליה
קבר רחל, לפי ציורו של אהרון גלעדי ומתחתיו חתימת האמן.
בחלק העליון, לאורך ההיקף, הכיתוב "קבר רחל אמנו". בחלק התחתון, לאורך ההיקף, הכיתוב "TOMB OF RACHEL".

גב המדליה
ציור המסמל את שיבת ישראל למקומם והפסוק "ושבו בנים לגבולם" והמקור "ירמיה". בחלק התחתון, לאורך ההיקף, הפסוק בנוסח באנגלית "SHALL YOUR SONS RETURN TO THEIR OWN LAND" והמקור "JEREMIAH".

היקף
סמל המדינה, מימין "מדינת ישראל", משמאל "STATE OF ISRAEL" ומספר המדליה. במדלית הארד/טומבק "ארד BRONZE" ובמדלית הכסף "כסף 935 SILVER".

מיספור
כל המדליות ממוספרות.

עיצוב
הפנים – ע"פ ציור של אהרון גלעדי, גרפיקה – רונית ברזון.
הגב – אסף ברג.

גלף
קרצ'מר.

מיטבעה
ארד/טומבק – קרצ'מר.
כסף – המדפיס הממשלתי.
 
 
 
 
 
 

 

פרטי המדליה:
מס' קטלוגי שנת הנפקה מתכת קוטר
(מ"מ)
משקל
(גרם)
כמות מחיר הנפקה
 15161594  1990  ארד/טומבק  59  98  *  20
 25161376  1990  כסף/935  37  26    *  66
 *הכמות טרם נקבעה.
 

accessibility

/?section=453 אנא המתן 44562 /?section=500 מספר כסף וירטולי יכול להכיל מספרים בלבד קופון פג תוקף או לא תקין קופון נוצל במלואו קוד קופון לא חוקי קופון זה דורש עגלה בשווי גבוה יותר = שדות חובה הקופון נמצא מוודא סכומים