לוחמים יהודים במלחמה בנאצים - מדלית ארד 70 מלוחמים יהודים במלחמה בנאצים - מדלית ארד 70 מ
בפלישת צבאות גרמניה הנאצית לפולין, ב-1 בספטמבר 1939, החלה מלחמת העולם השנייה ומאותה שעה הלכה האנטישמיות החוקית של ה"רייך השלישי" ונהפכה למדיניות של השמדה המונית של היהודים ביבשת אירופה ובכל מקום איליו הגיעו גייסותיו של היטלר.
מעשי ההתקוממות היו רבים הן במרד בגיטאות והן בפעילות הפרטיזאנית, אך תקוות העם היהודי הייתה בתבוסה צבאית מהירה ומוחלטת שינחילו בעלות הברית למכונת המלחמה הגרמנית. ואכן, מספר הלוחמים היהודים בכל צבאות הברית הגיע לכדי 1.5 מיליון.
ב-11 בנובמבר 1945 נתכנסה בפריס ועידת הלוחמים היהודים ונוסדה הסתדרות הלוחמים היהודית העולמית תחת הקריאה "אנו יהודים אנו עם אחד".

תאור המדליה

פני המדליה
דגל שמעליו מגן דוד, מתנוסס מעל לצלב קרס מנופץ ודגל שבור וקרוע של גרמניה הנאצית. מימין לדגל הכיתוב "הנצחון על הנאצים" והנוסח באנגלית "VICTORY OVER THE NAZIS".

גב המדליה
ראשי 4 לוחמים על נשקם, המייצגים את החיילים היהודים בצבאות א"י, ארצות הברית, בריטניה וברית המועצות. בחלק העליון, לאורך ההיקף, הכיתוב "JEWISH FIGHTERS AGAINST THE NAZIS 1939-1989". בחלק התחתון, לאורך ההיקף, הכיתוב "לוחמים יהודים במלחמה בנאצים תרצ"ט-תשמ"ט".

היקף
סמל המדינה, מימין "מדינת ישראל", משמאל "STATE OF ISRAEL" ומספר המדליה.

מיספור
כל המדליות ממוספרות.

עיצוב
נתן קרפ.

גלף
קרצ'מר.

מיטבעה
קרצ'מר.
 
 
 
 
 

 

פרטי המדליה:
מס' קטלוגי שנת הנפקה מתכת קוטר
(מ"מ)
משקל
(גרם)
כמות מחיר הנפקה
 15178703  1989  ארד/טומבק  70  140  *  23.5
 *הכמות טרם נקבעה.      
 

accessibility

/?section=453 אנא המתן 44562 /?section=500 מספר כסף וירטולי יכול להכיל מספרים בלבד קופון פג תוקף או לא תקין קופון נוצל במלואו קוד קופון לא חוקי קופון זה דורש עגלה בשווי גבוה יותר = שדות חובה הקופון נמצא מוודא סכומים