מדליית נעדרי צה''ל ישובו - סט של 2 מדליות 0
 הזדהות עם השבויים והנעדרים מחיילי צה"ל
מדליה רשמית, התשס"ו 2006


מדינת ישראל, מתקומתה ועד היום, נלחמת על זכותה לקיים את העם היהודי במולדתו, בבטחה ובשלום. במלחמות ישראל, כמו גם בתקופות שבין המלחמות, ידעה ישראל חללים שהובאו לקבר ישראל, חללים שמקום קבורתם לא נודע, נעדרים ושבויים.
צו הוא לנו, מוסרי ואתי, לערוב לשלמותם ולחייהם של חיילינו. צו זה, המושתת על ברכי הדת והמסורת היהודית, מהווה עמוד האש אשר לאורו אנו פועלים ללא לאות בחיפושינו אחר בנינו, החיילים, בגבולות ארצנו ומחוצה לה. יש שחקירה מסתעפת, מתרחבת ומוצאת לה שורשים במקומות רחוקים, וגם אז עלינו לדבוק במטרה ולהעלותם ארצה. יש הנמצאים קבורים כאלמונים, ועלינו לאתר זהותם, ולהקים להם מצבה וזיכרון.
מדינת ישראל וצה"ל פועלים בכל דרך, תוך אמונה ותחושת שליחות, שאלו שלחמו במלחמות ישראל למען הגנה וקיום המדינה, ישובו אל משפחותיהם, או יובאו לקבר ישראל.
חובה זו מתעצמת בבואנו לממש חובתנו לחיילי צה"ל הנעדרים, אלו בנינו שיצאו בשליחות ובצו הגנה על המולדת ומשליחות זו עדיין לא שבו. עד איתור מקום הימצאם והשבתם הביתה, לא נחשה ולא נשקוט. צו הוא לנו, צו לחיים.

פני המדליה:
 דגל ישראל, סמל צה"ל וחלקי פזל מהם מורכב השלם. בחלק העליון, לאורך ההיקף, הפסוק "ושבו בנים לגבולם" והמקור "ירמיהו ל"א" וכן "Our Sons Shell Return".

גב המדליה:
 כף יד משחררת יונה למעופה כסמל לתקוה לשחרור השבויים ולכמיהה לשלום. מימין, לאורך ההיקף, הפסוק "ויש "תקווה לאחריתך"
וכן "There is hope for your redemption" והמקור "Jeremiah 31".

היקף:
 סמל המדינה, מימין "מדינת ישראל", משמאל "STATE OF ISRAEL", מתכת ומספר סדורי.

עיצוב:
 יגאל גבאי.

גילוף:

מיטבעה:
 בולגריה.
   
 מדליות כסף וארד: בולגריה.
 מדליית זהב:
 
 
 

פרטי המטבע:
מס' קטלוגי שנת הנפקה מתכת  קוטר
(מ"מ)
משקל
(גרם)
כמות מחיר הנפקה
(ש"ח)
 21706500  2006  כסף/925  50.0  49.0  *  315 
 11706500  2006  ארד/טומבק, קשוט  50.0  49.0  *  135 
 71706321      סט של שתי המדליות הנ"ל  435 
       *ההפצה נמשכת, הכמות טרם נקבעה.
 

accessibility

/?section=453 אנא המתן 44562 /?section=500 מספר כסף וירטולי יכול להכיל מספרים בלבד קופון פג תוקף או לא תקין קופון נוצל במלואו קוד קופון לא חוקי קופון זה דורש עגלה בשווי גבוה יותר = שדות חובה הקופון נמצא מוודא סכומים