מטבע הבוליון הישראלי הראשון - מגדל דוד 0מטבע הבוליון הישראלי הראשון - מגדל דוד 0מטבע הבוליון הישראלי הראשון - מגדל דוד 0מטבע הבוליון הישראלי הראשון - מגדל דוד 0

מטבע הבוליון ראשון, התש"ע 2010
מגדל דוד - מטבע ראשון בסדרת מטבעות "ירושלים של זהב"


"ירושלים של זהב" היא סידרה חדשה של מטבעות הילך חוקי בהנפקת בנק ישראל. המטבעות מכילים אונקייה שלמה של זהב טהור 9999. והם בערך נקוב של 20 ₪ ומוגדרים כמטבעות "בוליון".
לראשונה בישראל, יימכר מטבע בוליון, במחיר צמוד למחיר היומי של הזהב, ובתוספת סבירה מעל עלות המתכת היקרה. מטבעות הבוליון החדשים של ישראל יוכלו לשמש כפריט אספני, שיישמר לדורות וגם כאפיק השקעתי.

סידרה זו, נקראת "ירושלים של זהב" ותכלול מטבעות זהב טהור במשקל אונקייה כל אחד.
בכל שנה יונפק מטבע חדש שנושאו אחד מן האתרים היפים והנצחיים של עיר הנצח. צד הפנים ובו "האריה ממגידו" יישאר קבוע לכל אורך הסידרה.
מותר לגלות כי העיצוב של המטבע השני בסידרה (בשנת 2011) יוקדש לכותל המערבי.


פני המטבע:
 מגדל דוד המתנשא מעל חומת העיר העתיקה של ירושלים, סמוך לשער יפו. מעל המגדל, המילה "ירושלים" בשלוש שפות, הערך הנקוב, סימן הטביעה ושנת ההטבעה. בצד ימין, תכולת המתכת: "1 אונקייה זהב טהור 9999." ותרגומה לאנגלית.

גב המטבע:
 האריה השואג ממגידו, שהתגלה על פני חותם עברי עתיק מהמאה השמינית לפנה"ס.
החותם הקדום נמצא בחפירות מגידו ב-1908, ולפני כ-2800 שנה הוא היה שייך לשמע, עבד ירובעם השני, מלך ישראל. האריה משמש גם כסמל של שבט יהודה ושל ירושלים בירת ישראל.
אותו אריה הופיע בעבר על שטר 5 לירות משנת התשי"ח (1958) ועל מטבעות למחזור בעריך 5 לירות ובעריך חצי שקל. מעל האריה, סמל המדינה ומתחתיו המילה "ישראל" בשלוש שפות.

היקף: 
 חלק.

סימן טביעה:
מגן דוד מתחת לערך הנקוב.

עיצוב:
 מאיר אשל.

דגמי גבס:
 מיטבעה:
 תדהר דגן.  הולנד.
 
 
 

 

 

פרטי המטבע:
מס' קטלוגי מתכת  ערך נקוב 
(ש"ח)
סימן טביעה קוטר במ"מ משקל בגרם כמות מחיר הנפקה
(ש"ח)
 31896320  זהב טהור 9999.  20  מגן דוד  32.0  31.1  3,580 6393
 

accessibility

/?section=453 אנא המתן 44562 /?section=500 מספר כסף וירטולי יכול להכיל מספרים בלבד קופון פג תוקף או לא תקין קופון נוצל במלואו קוד קופון לא חוקי קופון זה דורש עגלה בשווי גבוה יותר = שדות חובה הקופון נמצא מוודא סכומים