הרב כדורי - מדלית כסף/999, 39 מהרב כדורי - מדלית כסף/999, 39 מהרב כדורי - מדלית כסף/999, 39 מ
 
 
 רבי יצחק כדורי " זקן המקובלים " 5 שנים לפטירתו
מדליה רשמית, תשע"א, 2011
שישית בסדרה "חכמי ישראל".


הרב יצחק כדורי, נולד בשנת התרנ"ט (1898) בעיר בגדאד שבעיראק. הוא נולד ביום השני של חג הסוכות, יום האושפיזין של יצחק אבינו,ולכן נקרא בשם יצחק.
אביו, הרב זאב דיבה, שהתפרנס ממסחר בשמים, שלח אותו ללמוד בבית מדרש "בית זילכה" – מקום הוועד של חכמי העיר, והוא זכה להכיר שם את רבי יוסף חיים (ה"בן איש חי" שהונצח גם הוא על גבי מדליה ממלכתית במלאת 100 שנה לפטירתו). בגיל 17 הוא כבר נחשב לעילוי, בקי בש"ס ופוסקים, והיה דורש בפני גדולי הדור.
בגיל 24 הוא עלה לארץ ולמד בישיבת פורת-יוסף שבעיר העתיקה בירושלים. במלחמת העצמאות הישיבה נהרסה ע"י הלגיון הערבי (הירדני) תוך כדי כיבוש הרובע היהודי, והרב כדורי עבר לישיבת המקובלים "בית אל". הוא התגורר בשכונת הבוכרים והתפרנס מיגיע כפיו ככורך ספרים.
בהמשך הוא עמד בראש ישיבת המקובלים ובית דין צדק "נחלת יצחק", מוסדות שהוקמו ע"י בנו וממשיך דרכו הרב דוד כדורי על שם אביו. תלמידיו סיפרו שהרב היה בעל זיכרון בלתי רגיל, וידע בעל פה את כל דפי הגמרא.
הרב כדורי הצטיין במידותיו הטרומיות : ענווה מופלגת, הסתפקות במועט, אהבת ישראל, נכונות לקרב ולברך כל יהודי, חילוני כחרדי, אנשי עמל כאנשי עסקים, ילדים כזקנים, את כולם היה מקבל בחום בלבביות ובאהבה. ואכן אלפים ביקשו לראות את פניו המאירות ולקבל את ברכתו ואת עצתו, וביניהם לא מעט שרים, קצינים בכירים ואנשי מעלה. רבים יכולים להעיד על התשועות שחוללו ברכותיו של הרב.
כדי לסייע למבקשים ברכה והצלחה, או לעודד ולחזק את מי שסבל בגופו או בנפשו או בממונו,הרב היה כותב קמיעות עם ברכות ושמות קדושים, בהתאם למסורת שהוזכרה כבר בתלמוד. אבל מאידך הוא תמיד הדגיש שהעיסוק בקבלה מותר רק למי ש"מילא כריסו בש"ס ופוסקים",שהוא גם צדיק במידותיו, אוהב את הבריות, וכוונותיו טהורות "לשם שמיים".

הוא עצמו היה מסתפק במעט אוכל, רק לשם קיום, הוא לא אכל בשר, ונהג לאכול דגים אך ורק בסעודת פורים ובערב יום הכיפורים. הוא גם מיעט בשינה כי היה קם לתיקון חצות באמצע הלילה ,מבכה את חורבן בית המקדש וממשיך ללמוד עד עלות השחר.
"זקן המקובלים", כפי שכינו אותו בחיבה ובהערצה,נפטר בגיל מופלג ב- כ"ט טבת התשס"ו (2006). מאות אלפים ליוו אותו להר המנוחות בירושלים, וגם כעבור חמש שנים אלפים רבים באים להתפלל על ציונו.
במדליה מתואר הרב כדורי מחזיק בשמאלו ספר קדוש, ומברך ילד, כשיד ימינו מונחת על ראשו. 
שתי המילים "ברכה והצלחה" כתובות בכתב ידו של הרב.

פני המדליה:
 הרב כדורי מחזיק בשמאלו ספר קדוש, ומברך ילד, כשיד ימינו מונחת על ראשו. שתי המילים "ברכה והצלחה" כתובות בכתב ידו של הרב.

גב המדליה:
 המשותף למדליות הסדרה כולה, סבא המספר לנכדיו את הסיפורים המחזקים את הקשר בין הדורות וממשיכים להלהיב ילדים ומבוגרים, כאחד.

היקף:
 מדליות זהב וכסף: חלק.
 מדליית ארד: משונן.

עיצוב:
 אהרן שבו.

גילוף:

מיטבעה:
 רומניה.
  
 מדליית זהב: מטבעת החברה.
 מדליות כסף וארד: רומניה.
 

 

פרטי המדליה:
מס' קטלוגי שנת הנפקה מתכת  קוטר
(מ"מ)
משקל
(גרם)
כמות מחיר הנפקה
(ש"ח)
 31880310  2011  זהב 14 קראט  30.5  17.0  100  4,335 
 21880390  2011  כסף/999 טהור  39.0  31.1  555  613 
 11880390  2011  ארד/טומבק  39.0  26.8  1,000  232 
 
 

accessibility

/?section=453 אנא המתן 44562 /?section=500 מספר כסף וירטולי יכול להכיל מספרים בלבד קופון פג תוקף או לא תקין קופון נוצל במלואו קוד קופון לא חוקי קופון זה דורש עגלה בשווי גבוה יותר = שדות חובה הקופון נמצא מוודא סכומים