ארכיאולוגיה - מדלית ארד 59 מארכיאולוגיה - מדלית ארד 59 מ
 ארכיאולוגיה
מדליה ממלכתית, תשמ"ד 1984שלושת התחומים העיקריים בהם עוסקת החברה לחקירת א"י ועתיקותיה הם: חפירות ארכיאולוגיות, פרסומים בארכיאולוגיה והפצת ידיעת הארץ בציבור. החפירות העיקריות שביצעה החברה בעצמה או בשיתוף עם המוסדות הארכיאולוגים האחרים הם: בית שערים, תל-קסילה, חצור, רמת רחל, מצדה, מערות מדבר יהודה, עין גדי, ערד, לכיש, אפק, יריחו, הרודיון, יקנעם, דור, ירושלים (הכותל, הרובע ועיר דוד) וחפירות אחרות, קטנות יותר, כגון תל רומיידה (חברון), חמת גדר, תל גריסה, תל-חמה ועוד. בתחום הפרסומים מוציאה החברה לאור את כתבי העת הקבועים: "קדמוניות" (רבעון לעתיקות א"י וארצות המקרא), בשפה העברית, המתפרסם זה השנה העשרים, Lsrael Exploration Journal (בטאון מרכזי לארכיאולוגיה הישראלית בשפה האנגלית, המתפרסם זה שלושים ושבע שנים), "ארץ ישראל" (מחקרים בידיעת הארץ ועתיקותיה שבכל שנתיים רואה אור כרך נוסף, לכבודם או לזכרם של חוקרים הקשורים בחברה).
אחד המפעלים המרכזיים של החברה הוא הוצאת "האנצקלופיה לחפירות ארכיאולוגיות בארץ ישראל", בעברית ובאנגלית. החברה מכינה בשיתוף עם חברת "כרטא" מהדורה חדשה של האנצקלופיה שתקיף 100 שנות חפירות ארכיאולוגיות בארץ, בחמישה כרכים.

פני המדליה:
 המנורה מבית שני והכתובת בעברית: "שבעים שנה לחברה לחקירת ארץ ישראל ועתיקותיה התשמ"ד - 1984". מסביבה תרגום הכתובת לאנגלית.

גב המדליה:
 אתר חפירה עם כלי עבודה והפסוק "אמת מארץ תצמח" תהילים פה' י"ב, בעברית ובאנגלית.

היקף:
 סמל המדינה "מדינת ישראל" בעברית ובאנגלית.
  
מיספור:
 המדליות ממוספרות, מוספרו 1,778 הותכו 364.

עיצוב:
 גדעון קייך.

גילוף:

מיטבעה:
 משה נוב.  הכט.
 
 
 

 

פרטי המדליה:
מס' קטלוגי שנת הנפקה מתכת  קוטר
(מ"מ)
משקל
(גרם)
כמות מחיר הנפקה
(שקלים)
מחיר
($)
 15104592  1984  ארד/טומבק  59.0  98.0  1,414  3,680   10
 
 

accessibility

/?section=453 אנא המתן 44562 /?section=500 מספר כסף וירטולי יכול להכיל מספרים בלבד קופון פג תוקף או לא תקין קופון נוצל במלואו קוד קופון לא חוקי קופון זה דורש עגלה בשווי גבוה יותר = שדות חובה הקופון נמצא מוודא סכומים