סט שלוש מדליות סט שלוש מדליות סט שלוש מדליות

"ארץ הקודש"
מדליות כסף/999 1 אונקייה

סדרה ראשונה: שלוש מדליות "שליטים בארץ הקודש"

לראשונה, החברה הישראלית למדליות ולמטבעות בשיתוף עם רשות העתיקות מנפיקה מדליות כסף/999 במשקל 1 אונקייה הנושאות עיצובים של מטבעות הסטוריים שנחשפו בארץ הקודש. בגב המשותף של המדליות מפת מידבא שנמצאה ברצפת פסיפס של כנסייה מהתקופה הביזנטית בעיר מידבא שבירדן.

 

 

 

 

מדלית "מתתיהו אנטיגונוס" נושאת את המנורה, מוטיבו המרכזי של אחד המטבעות היהודיים המפורסמים ביותר. המטבע, בעריך הפרוטה, הוטבע בתקופה שבין 40 ל-37 לפנה"ס, במלכותו של המלך החשמונאי האחרון, מתתיהו אנטיגונוס. מנורת הזהב ליוותה את בני ישראל במדבר ולאחר בניית בית המקדש בירושלים על-ידי המלך שלמה, היא הועברה לשם. אחרי חורבן הבית השני, נלקחה המנורה לרומא על-ידי טיטוס. דמותה המפורסמת מופיעה בתבליט בשער טיטוס שברומא, עד היום. לאחר קום המדינה, נבחרה המנורה כמוטיב המרכזי בסמל המדינה.

 

 

 

מדלית "יוסטיניאנוס" נושאת את דמותו של הקיסר יוסטיניאנוס הראשון עם צלב בידו, המופיעה במטבע סולידוס הזהב שהוטבע במלכותו, בין 527 ל- 565 לספירה. הסולידוס היה מטבע בעל הערך הגבוה ביותר באותה תקופה. הוא נחשף בקופסת צדקה בבית כנסת העתיק במרות שבגליל העליון. יוסטיניאנוס הראשון היה הקיסר הביזנטי המפורסם ביותר, הבנאי הגדול של ירושלים בתקופה הביזנטית. הוא בנה שם את כנסיית הניאה המפורסמת המופיעה במפת מידבא שבגב המדליה.

 

 

מדלית "אוּמַיַה" נושאת את הכוכב והסהר שמופיעים בפַלס, מטבע נחושת שהוטבע בתקופה שבין 737 עד 750 לספירה, ברמלה, העיר המוסלמית הראשונה בארץ ישראל. רמלה הייתה בירת ג'ונד פלסטין, אחד מחמשת המחוזות של הפרובינקיה הסורית תחת שלטון הח'ליפה האומיי. כמו היהודים באותה תקופה, המוסלמים נמנעו מיצירת דמויות אדם וכך נמשכו למוטיבי הכוכב והסהר, שמאוחר יותר במאה ה-17, אומצו גם על-ידי הטורקים העותומנים.

 

 

 

עיצוב:
פני המדליות -  אהרון שבו,  גב משותף - רובן נוטלס

תיאור פני המדליות:

"מתתיהו אנטיגונוס": המנורה המופיעה במטבע מתתיהו אנטיגונוס העתיק, בהיקף התחתון כתובת בייוונית "מלך אנטיגונוס"

"יוסטיניאנוס": דמות של יוסטיניאנוס הראשון ממטבע סולידוס הזהב והכתובת בלטינית "אדונינו יוסטיניאנוס, אב הארץ, קיסר"

"אוּמַיַה": כוכב וסהר, המוטיב שהופיע במטבע נחושת עתיק של בית אוּמַיַה, כתובת קטועה בערבית "הפַלס הזה הוטבע ברמלה"

בהיקף התחתון של כל המדליות: שם המטבע המתואר, תקופת ההטבעה, טוהר המתכת ומשקל המדליה

גב משותף:
מפת מידבה מהמאה השישית לספירה

מיטבעה: THE HOLY LAND MINT

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 
פרטי המדליות:
מס' קטלוגי מתכת  קוטר במ"מ משקל בגרם כמות מחיר הנפקה
71982390 כסף/999 38.7  31.1 199 1169 ש"ח

 

accessibility

/?section=453 אנא המתן 44562 /?section=500 מספר כסף וירטולי יכול להכיל מספרים בלבד קופון פג תוקף או לא תקין קופון נוצל במלואו קוד קופון לא חוקי קופון זה דורש עגלה בשווי גבוה יותר = שדות חובה הקופון נמצא מוודא סכומים