השריון עשה היסטוריה משורייני תש''ח- נחושת 0השריון עשה היסטוריה משורייני תש''ח- נחושת 0
 משורייני תש"ח
מדליות ממלכתיות, התשס"ד 2004
מדליה תשיעית בסדרה "השריון עשה היסטוריה".


אם מטוסי חיל האויר שולטים בשמי ארצנו ושומרים עלינו מלמעלה, הרי שהשריון הוא השולט ביבשה. סדרת מדליות זאת מוקדשת לחיל השריון, ומצדיעה, באמצעותה, ל"אדם שבטנק" – לעשרות אלפי חיילי השריון שפעלו ולחמו בחיל לאורך שנות קיומה של מדינת ישראל.
שלדי המכוניות המשוריינות המונחות בצדי הכביש בואך ירושלים מסמלים יותר מכל הקרב על פתיחת הדרך לבירה הנצורה במלחמת העצמאות.
תחילתם של השריוניות בפתרונות מאולתרים: עקב מחסור בלוחות פלדה, נמצא ששריון הבנוי משני לוחות ברזל שביניהם לוח עץ קשה אינו חדיר לכדורי נשק קל. "שריוניות הסנדביץ", כפי שכונו, אפשרו להתגבר על האיום של ניתוק הישובים היהודיים ולשלוט על מרחבי הנגב. בסוף מרס 1948 הוקם שמ"ש (שירות משוריינים) ויצחק שדה עמד בראשו. השריוניות השתתפו בלחימה בכל החזיתות , במבצע "חירם" בגליל העליון ובמבצע "חורב" בדרום, שחתם את המלחמה בחזית המצרית.

פני המדליה:
 משוריינים בתנועה על שטח סלעי. בחלק התחתון הכיתוב "משורייני תש"ח" וכן "1948 ARMORED CARS".

גב המדליה:
 מרכבת קרב מתקופת המלכים ומתחתיה הפסוק "מרכבותיך ישועה" (חבקוק ג' 8). בחלק התחתון סמל חיל השריון ומימין הפסוק "CHARIOTS OF SALVATION" ומתחתיו המקור "חבקוק HABAKKUK".

היקף:
 סמל המדינה, מימין "מדינת ישראל", משמאל "STATE OF ISRAEL", מספר ההנפקה ומתכת.

עיצוב:
 אליעזר ויסהוף.

מבלטים:

מיטבעה:
 תדהר דגן.  מוצרי הכט, ת"א.
 
 
 
פרטי המדליה:
מס' קטלוגי שנת הנפקה מתכת  קוטר
(מ"מ)
משקל
(גרם)
כמות מחיר הנפקה
(ש"ח)
 21564500  2004  כסף סטרלינג  50.0  93.0  *  379 
 11564700  2004  נחושת  70.0  190.0  *  159 
       *המכירה הופסקה והכמות הסופית טרם פורסמה.
     
 

accessibility

/?section=453 אנא המתן 44562 /?section=500 מספר כסף וירטולי יכול להכיל מספרים בלבד קופון פג תוקף או לא תקין קופון נוצל במלואו קוד קופון לא חוקי קופון זה דורש עגלה בשווי גבוה יותר = שדות חובה הקופון נמצא מוודא סכומים